Search
Close this search box.

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

ארמון כריסטיאנסבורג בקופנהגן (Christiansborg Slot)

כשהשחר עולה והעיר התוססת קופנהגן מתחילה להתעורר, קרני השמש הראשונות מתחילות להאיר את המגדלים המפוארים של כריסטיאנסבורג סלוט, ארמון שחובק לו מאות שנים של היסטוריה ופאר. לבקר בעיר קופנהגן מבלי לבקר בארמון האייקוני זה כמו להתענג על פרוסת מאפה דני מבלי לטעום את המילוי הקרמי והעשיר שלו. כן, אי אפשר באמת להבין את הסיפור של ממלכת דנמרק המפוארת מבלי לחקור את חומות הטירה הקסומה, שהיא הרבה מעבר לטירה- אלא ליבה של אומה, מוסד חרוט באבן, מלא באמנות ובפאר. 

מאז המאה ה-12, האי סלוצהולמן (Islet of Slotsholmen), השוכן בתוך רשת התעלות השוקקת של קופנהגן, היה מעוז של כוח והשפעה. על האי הקטן הוקמה הגרסה הראשונה של ארמון כריסטיאנסבורג המפואר, גרסה שהקים הבישוף אבסלון (Bishop Absalon), מייסד העיר קופנהגן. מאז, האי הקטנטן עבר תהפוכות ואירועים, ביניהם שריפה שכילתה את הארמון, ולאחר מכן נבנה המתחם מחדש. 

ארמון כריסטיאנסבורג שעומד בגאווה כיום נבנה בתחילת המאה ה-20, ונחשב למוקד העליון של הכוח הפוליטי בדנמרק- מתחם מפואר בו שוכנים הפרלמנט הדני, משרדי ראש הממשלה ובית המשפט העליון. הארמון המרהיב נחשב לבניין היחיד בעולם בו מתקיימים שלושה זרועות ממשל תחת קורת גג אחת.

הארמון המפואר נחשב לפלא ארכיטקטוני מרהיב ביופיו, כשחזיתות הארמון מתהדרות בסגנון ניאו- בארוק, שמהווה פנינה עתיקה בתוך הנוף המודרני של קופנהגן. 

ביקור בחללי הארמון ייקח אתכם לגלות אולמות מפוארים, מלאים בנברשות נוצצות, שטיחי קיר מפוארים, עבודות טיח וגילוף מורכבות ואוסף אמנות דנית מודרנית שמעניקים למתחם טוויסט עכשווי ובלתי צפוי.

Christiansborg Slot
ארמון כריסטיאנסבורג האייקוני

מתחמי הארמון:

ביקור בארמון הקסום ייקח אתכם לגלות חללים מפוארים לצד גנים מרהיבים ואפילו אורוות סוסים עתיקה, תוך מסע מרגש בהיסטוריה הדנית העשירה. בארמון שישה מתחמים ואתרים עיקריים בהם ניתן לבקר:

את הביקור מומלץ להתחיל בחדרי הקבלה של הארמון (The Royal Reception Rooms), שאם היינו צריכים לתאר אותם בשתי מילים היינו בוחרים במילים- פאר ושפע. 

החדרים המפוארים נמצאים עדיין בשימוש באירועים רשמיים של ממשלת דנמרק או של משפחת המלוכה הדנית, והם מלאים ביצירות אמנות היסטוריות, ריהוט מפואר ועיצוב מעוטר. ביקור בחדרים המרהיבים מספק הצצה אינטימית לחיי המלוכה הדנית. אל תחמיצו את ההזדמנות לבקר בחדר הכס, בו הכריזו ועדיין מכריזים על מלכי ומלכות דנמרק, וביקור באולם המפואר, בו תמצאו אוסף יוצא דופן של שטיחים מפוארים.

ביקור  בארמון כריסטיאנסבורג לא יהיה שלם מבלי לטפס במעלה המגדל שלו (The Christiansborg's Tower), שהוא למעשה המגדל הגבוה בעיר. לאחר עלייה קצרה תוכלו להתענג על נופים פנוראמיים של קו הרקיע של העיר, כשתוכלו לחזות בגגות הציוריים, התעלות המתפתלות והרחובות הקסומים. 

Christiansborg Slot
החללים הפנימיים של הארמון המפואר
Christiansborg Slot
מגדל הארמון- המגדל הגבוה בעיר

אתר חובה בארמון הוא האורוות המלכותיות (The Royal Stables), שמציעות לכם הזדמנות לפגוש את הסוסים היפים ששייכים למשפחת המלוכה. אורוות אלה נמצאות בשימוש במשך מאות שנים, ושם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של מסורות הסוסים המלכותיות. אם יתמזל מזלכם, תוכלו לתפוס את הסוסים המלכותיים בדיוק ברגע של אימון או במהלך פעילות באירוע רשמי מרגש. 

ואחרי כל האקשן הגיע הזמן קצת להירגע וליהנות מרוח הארמון, ואין מקום טוב יותר לספוג זאת מביקור בקפלת הארמון (The Palace Chapel). הקפלה, שנבנתה בסגנון ניאו- קלאסי מרשים, משמשת כיום לאירועים מלכותיים כמו הטבלות של נסיכים, חתונות מלכותיות ועוד שלל טקסים חשובים. ציורי הקיר המורכבים והמזבח המעוטר הופכים את הביקור בו לחובה. אז קחו לכם רגע של שקט והגיעו להעריך את השלווה והפאר הארכיטקטוני של קפלת הארמון העתיקה.

ואם מתחשק לכם להיכנס לתוך חללים מיוחדים במינם, אל תדלגו על המטבח המלכותי של הארמון (The Royal Kitchen), שם תוכלו לגלות ולהבין כיצד הוכנו נשפים מלכותיים שאירחו מאות ואלפי אורחים במשך מאות שנים. בין אוסף כלי הנחושת הגדול בעולם לפאר הארכיטקטוני של המטבח, תוכלו רק לדמיין את ההמולה הכרוכה בבישול ובאירוח מאות אורחים ממשפחת האצולה וקרוביהם.

ואין דרך טובה יותר לסיים את הביקור במתחם מלגלות את ההיסטוריה העמוקה שלו, בתוך מתחם ההריסות של כריסטיאנסבורג (The Ruins Under Christiansborg). מתחת לכותלי הארמון נמצאים שרידיהן של שתי הטירות שעמדו בעבר באתר. השרידים העתיקים מספקים הצצה מרתקת להיסטוריה של ימי הביניים של דנמרק, וייקחו אתכם למסע בזמן בין חומות עתיקות ושרידי אבן, הרחק מפאר הטירה שנמצא כמה מטרים מעליכם.

ארמון כריסטיאנסבורג- מידע חשוב:

מיקום: ארמון כריסטיאנסבורג (Christiansborg Slot) ממוקם בלב העיר קופנהגן, בירת דנמרק, על אי שמחובר ליבשה בשם סלוצהולמן (Slotsholmen).

כתובת הטירה: Prins Jørgens Gård 1, 1218 København.

אל הטירה ניתן להגיע בצורה רגלית ממרכז העיר, או בתחבורה ציבורית נוחה ויעילה. תחנת המטרו הקרובה ביותר ל-Christiansborg Slot היא תחנת Gammel Strand. משם, הארמון נמצא כחמש דקות הליכה. גם קווי אוטובוס 26 וקו 2A מגיעים בסמוך לארמון.

שעות פתיחה: 

שעות הפתיחה של ארמון כריסטיאנסבורג מתחלקות לפי מתחמי הטירה, כאשר לכל מתחם שעות פתיחה ייחודיות. 

חדרי הקבלה המלכותיים (The Royal Reception Rooms), המטבח המלכותי (The Royal Kitchen) וההריסות של הארמון (The Ruins under Christiansborg Palace):

אוקטובר – מרץ: שלישי עד ראשון בין 10:00 – 17:00 (סגור בימי שני)

אפריל, מאי, יוני וספטמבר: כל יום בין 10:00 – 17:00

יולי ואוגוסט: כל יום בין 10:00 – 18:00

האורוות המלכותיות (The Royal Stables):

ינואר – מרץ: שלישי עד ראשון 13:30 – 16:00 (סגור בימי שני)

אפריל – יוני: כל יום בין 13:30 – 16:00

יולי: כל יום בין 10:00 – 18:00

אוגוסט – ספטמבר: כל יום בין 13:30 – 16:00

אוקטובר – דצמבר: כל יום בין 13:30 – 16:00 (סגור בימי שני)

בתקופה שבין ה-15 ביוני עד ה-7 באוגוסט הסוסים נמצאים במרעה קיץ ולא במתחם האורוות.

קפלת הארמון (The Palace Chapel):

אוגוסט – יוני: פתוח בימי ראשון בין השעות 10:00-17:00

יולי: כל יום בין השעות 10:00 – 18:00.

כרטיסים:

ניתן לקנות כרטיס לכל מתחמי הארמון, או לרכוש כרטיס למתחם מסוים בתוך הארמון. 

הכרטיס המשתלם ביותר הוא הכרטיס הכולל, עמו תקבלו גישה לכלל מתחמי הארמון: חדרי הקבלה, מגדל הארמון, אורוות הסוסים, מטבח הארמון ומתחם ההריסות. הכניסה לקפלה של הארמון היא חינמית.

בנוסף, כרטיס קופנהגן סיטי קארד (Copenhagen: City Card) וכרטיס הדיסקאבר של קופנהגן (Copenhagen Card-Discover) יקנו לכם כניסה חופשית לחדרי הקבלה המלכותיים, המטבח המלכותי, ההריסות והאורוות המלכותיות. למחזיקי הכרטיס, אין צורך בהזמנה מראש, רק בהצגת הכרטיס בכניסה.

הכריסטיאנסבורג סלוט, שנחשב לאחד מהאתרים הפופולריים בעיר, ואחד מסמליה של דנמרק כולה, הוא הרבה יותר מטירה עתיקה, אלא נרטיב חי ונושם של ממלכת דנמרק. ביקור בטירה זו ייקח אתכם למפגש מרתק עם עולמות העבר, מפגש שיאפשר לכם להבין את ההיסטוריה הייחודית של דנמרק- מהשורש ועד לתקופות השיא של ימינו, הכל תחת קורת גג אחת ומפוארת.

אז למה כדאי לבקר בארמון? ראשית, בגלל ההוד והפאר שמקבלים את פניכם בכל פינה ופינה במתחם הארמון, וההיסטוריה הכובשת שלוחשות חומותיו העתיקות. אבל הסיבה העיקרית היא המשמעות האדירה של המקום, שהוא סמל לרוח הדנית, סמל לדמוקרטיה ולמדינה המתקדמת כל כך. המסע בארמון ייקח אתכם לגלות את תמצית דנמרק כולה- מחדרים היסטוריים מפוארים, דרך מטבח עתיק, אורוות סוסים, תצפית אייקונית וכמובן מקום מושבו של הפרלמנט הדני, ראש הממשלה הדנית ובית המשפט העליון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

 

חוויה בדנמרק מתחילה כאן

דילוג לתוכן