מזג אוויר בדנמרק

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

מזג אוויר דנמרק: מתי כדאי לטוס לקופנהגן מבחינת מזג האוויר? הכל על קופנהגן, דנמרק לפי עונות שנה – מדריך למטיילים לקראת חופשה בדנמרק!

נובמבר הוא הזמן בו אנשים מתחילים להתלונן על מזג האוויר הדני הקודר, כשהחורף מתקרב בזמן הקרוב. ינואר הוא בדרך כלל החודש הקר ביותר בשנה בדנמרק, עם טמפרטורות נמוכות -30 מעלות צלזיוס.

ברוב החורפים בדנמרק הם לא קרים במיוחד

והטמפרטורה היומית הממוצעת היא בסביבות 1.4 ° C. במהלך החודשים החמים של יולי, אזורים מסוימים מגיעים לטמפרטורות של עד 17 מעלות, אך לחודש הקר ביותר בדנמרק הוא פברואר עם -0 מעלות. החורף מדצמבר עד פברואר קר מאוד עם טמפרטורות שבין 0 ל -13 מעלות.

גשם

הוא די שכיח, אך לא כבד מאוד ובדרך כלל אינו נמשך זמן רב, וגשם בדרך כלל אינו ארוך. החורפים בדנמרק קרים מאוד, ואפילו העונה הגבוהה של הקור הדני ניכרת כשיש רוח סוערת. בחודשי החורף הטמפרטורות קלות וחמות ביום, קריר בלילה או אפילו קר מעט. בקופנהגן יש טמפרטורות ממוצעות של -6C, אם כי הטמפרטורות אינן יורדות מתחת ל- -2C, בעוד שהשיאים סביב -10C באפריל יכולים להיות בלתי צפויים במקצת.

בדנמרק, גשמים באופן קבוע כל השנה וגשם הוא מצב שכיח מאוד, כאשר ספטמבר ונובמבר הם לרוב העונות הרטובות ביותר. בחודשי החורף אין תקופות יבשות באמת, אם כי ספטמבר עד נובמבר מביאות את התקופה הגשומה ביותר, אלא רק לזמן קצר.

הסתיו בדנמרק קר וסוער, לרוב בין -8 ל -13 מעלות, עם טמפרטורות שבין -5 מעלות צלזיוס ל + 15 מעלות צלזיוס.

המקסימום הממוצע בקופנהגן

הוא 2 מעלות צלזיוס, ואילו המינימום הממוצע הוא -2 מעלות צלזיוס. בחודש אוגוסט הטמפרטורה הממוצעת בקופנהגן היא 19 מעלות צלזיוס (להשוואה מפורטת ראה להלן), והטמפרטורה המקסימלית היא 20 מעלות. בינואר 1987 הטמפרטורות בעיר ירדו ל -18 מעלות צלזיוס, אך באוגוסט הטמפרטורה המינימלית הייתה -17 מעלות צלזיוס והטמפרטורה המינימלית הייתה -1.6 מעלות צלזיוס.

המקסימום הממוצע בקופנהגן

הוא 21 מעלות ביולי, אך מדי פעם ישנם ימים חמים בהם הטמפרטורה עולה ל 30 מעלות. הטמפרטורות הנמוכות ביותר בצפון העיר על שפת הים הצפוני, ומשבי רוח ושינויי כיוון יכולים לשנות באופן דרסטי את מזג האוויר בעונה זו של השנה. באופן מסורתי היה בסקנדינביה מזג אוויר חם ונעים, עם טמפרטורות יום ממוצעות מעט מעל לדנמרק, שבדיה ונורבגיה. שינויי אקלים משפיעים על כל המדינות, כולל דנמרק, אך הן משפיעות ביותר על מדינות כמו שבדיה, נורבגיה ופינלנד. העובדה שדנמרק גובלת בים הצפוני ובים הבלטי פירושה שמזג האוויר משתנה לעיתים קרובות. פירוש הדבר שתצטרך להתמודד עם משבי רוח של עד 100 קמ"ש בחורף ומהירויות רוח גבוהות אף יותר בקיץ. אם אתם מבקרים בקיץ, ארזו את המעיל או את מעיל הגשם וצאו למרכז העיר, מכיוון שהדבר עלול לגרום לבעיות חמורות.

הדרך הטובה ביותר להתכונן למזג האוויר בדנמרק

היא לזכור שיכול להיות קר מהיום להיום. הטמפרטורות בדנמרק אינן משתנות הרבה ביום ובלילה, אך אם אתם מתכננים לנסוע למדינה נורדית, יהיה עליכם לארוז בגדים נפרדים לפעילויות ביום או בלילה.

אם אתם נוסעים לסקנדינביה

סביר להניח שתרצו לראות את אירועי מזג האוויר הייחודיים המכונים אורוריות או אורוריות. כשאתה מבקר בדנמרק, העונה לצפייה אופטימלית היא חודשי החורף ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, מאי, יוני ויולי. אחת הסיבות להימנע ממזג אוויר שטוף שמש בקופנהגן היא שאתה מחפש הזדמנות לראות את הזוהר הצפוני בחודשי הקיץ, במיוחד בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו. זה אומר שהזמן הטוב ביותר להתבונן בתופעה הוא בין אמצע אוקטובר לתחילת מרץ. בין ספטמבר לאפריל, צפון סקנדינביה חווה לילות ארקטיים, ובעוד שחלק גדול מהמדינה מקבל גישה לילות ארקטי אלה, דנמרק חווה הרבה יותר אור, כלומר האורות נראים מאמצע אוקטובר עד מרץ ולא בחודשי הקיץ.

השמש זורחת בדנמרק בסביבות תקופה זו של השנה ממאי עד אוגוסט

אם כי הימים אינם ארוכים במיוחד, כך שהסך הכל אינו נמוך. שלג יורד, אך רק אם הטמפרטורה יורדת מתחת ל -6 מעלות בחורף והשלג נמס אחת ולתמיד. שלג אינו יורד בחודשי החורף, אולם כל עוד הוא נמס בו זמנית.

הגשמים השנתיים שנמדדו בדנמרק הם כיום בסביבות 750 מ"מ וצפוי משקעים אטמוספריים 69 מ"מ

מזג האוויר קריר יותר בחודשי הקיץ ויבש יותר בהתאם לחודש, אך טמפרטורת החורף הממוצעת לרוב חמה מ -2 מעלות צלזיוס. טמפרטורות הקיץ הממוצעות הן -16 מעלות צלזיוס, עם טמפרטורה מקסימלית של -8 מעלות צלזיוס וטמפרטורה מינימלית בין -6 ל -7 מעלות צלזיוס. ממוצע גשמים שנתי הוא כ -1.5 מ"מ בשנה, ואילו הטמפרטורות השנתיות ממוצעות סביב 2 מ"מ.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

חוויה בדנמרק מתחילה כאן