חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

פין – Fyn הינו אחד משלושת האיים הגדולים המרכיבים את דנמרק ביחד עם עוד 400 איים קטנים יותר.
נמצא בין האי זילנד במזרח וחצי האי יוטלנד במערב. באנגלית נקרא Funen. גודלו 2,984 קמ"ר, וחיים בו 447,000 תושבים. העיר הגדולה היא אודנסה (Odense). למחוז פין שייכים גם 90 איים קטנים סמוכים, שהגדולים בהם הם Aero ו-Langeland. הנוף הפסטורלי של שדות, בתי חווה ותחנות רוח, העניקו לאי את הכינוי "הגן של דנמרק".
האי פין מחובר לאי זילנד על ידי גשר סטורבלט, 13.5 ק"מ אורכו, ולחצי האי יוטלנד על ידי שני גשרים קצרים יותר. באי פין נולד הסופר הנס כריסטיאן אנדרסן, מחברם של הברווזון המכוער, הנסיכה על העדשה, בת הים הקטנה, בגדי המלך החדשים ועוד סיפורי ילדים רבים. אטרקציות תיירותיות בולטות בפין הן טירת אג'סקוב (Egeskov Castle) בדרומו של האי, כנסיית הורן (Horne Church) ואחוזת Hvedholm.

מה אסור לפספס בטיול אל איזור פין בדנמרק?

אודנזה – Odense

אודנזה מפורסמת בכך שהיא עיר הולדתו של הנס כריסטיאן אנדרסן, בבית בו נולד יש היום מוזיאון לכבודו של הסופר עם אוסף מעניין של חפצים ורישומים החל מצעירותו. מעבר לכך, יש בעיר מספר מוזיאונים מעניינים, והיא ירוקה, שקטה ונעימה לביקור. למידע נוסף על אודנזה לחצו כאן >>>

טירת אגסקוב – Egeskov Slot

טירה מתקופת הרנסנס, הבנויה בתוך אגם קטן, חמישה מטרים עומקו, שהגישה אליה במקור היתה בעזרת גשר מתרומם בלבד. הטירה בנויה מאבנים ענקיות ועצי אלון. לפי האגדה, נדרש יער שלם של עצי אלון על מנת לבנות את יסודות הטירה, ומכן השם אגסקוב, שפירושו יער אלונים. בעקבות מלחמת האזרחים והרפורמציה, בנו מרבית האצילים הדנים את בתיהם כמבצר. הטירה בנויה משני מבנים מאורכים, המחוברים בקיר כפול ועבה, שאיפשרו למגינים לנטוש מבנה אחד בעוד הם ממשיכים להילחם מהשני. עוביו של הקיר הכפול מעל מטר, ובתוכו מדרגות סודיות ובאר. שני מגדלים בפינות איפשרו ללוחמים לתקוף את האויב מהצדדים. אמצעי הגנה נוספים כללו בסיסים לתותחים, חרכי ירי וחריצים לחיצים.
הטירה מוקפת פארק של 200 דונם, המורכב ממספר גנים. בגן הרנסנס יש מזרקות, שבילי אבן ושיחים דקורטיביים. גן הפוקסיה, הגדול מסוגו באירופה, כולל 104 זנים של פוקסיה. בנוסף לכך ניתן לבקר בגן האנגלי, גן המים, גן צמחי תבלי, גן ירק ומספר מבוכים עשוים משיחים. מרבית שטח הטירה פתוח למבקרים, והיא גם משכנם של חמישה מוזיאונים: אוסף של מכוניות יוקרתיות, אוסף אופנועים, אוסף של כלי טיס, אוסף של רכבי חירום והצלה, ומוזיאון להיסטוריה של החקלאות.

איך מגיעים
בדרום מערב האי פין, 32 ק"מ דרומית לאודנסה על כביש 9.

שעות פתיחה
29 באפריל – 1 באוקטובר. אפריל – מאי, ספטמבר – אוקטובר: 10:00 – 17:00, יוני – אוגוסט 10:00 – 18:00, יולי 10:00 – 20:00.
מחירי כניסה
כרטיס לפארק, מבוכים, מוזיאונים וגן משחקים: מבוגר – 95, ילד (4-12) – 52 קרונות.
כרטיס לטירה, פארק, מבוכים, מוזיאונים וגן משחקים: מבוגר – 150, ילד (4-12) – 77 קרונות. ילד עד גיל 4 חינם.
כתובת
Egeskov Gade 18
DK-5772 Kvaerndrup
טלפון
+(45)-62-27 10 16
פקס
+(45)-62-27 14 04
דוא"ל
info@egeskov.dk

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לדנמרק? השאירו פרטים 👇

 

חוויה בדנמרק מתחילה כאן

דילוג לתוכן